E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis
 Haberler & Duyurular
2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Ara Sınav Mazeret Sınavı Müracaatları Değerlendirme ListesiMotorlu Araçlar ve Uygulamalı Eğitim-Öğretim İşbirliği ProtokolüTeknolojiyi Yönet, Hayatı Yönet Proje Açılış ToplantısıMezuniyet Çift Ders Sınavı ListesiYatay Geçiş Başvuru SonuçlarıYardımcı Doçentlik Yabancı Dil Sınavı SonucuMezun Durumda bulunan ve Sadece Stajı Kalan Öğrencilerimizin Dikkatine!Aralık Karma Fotoğraf Sergisi Okulumuzda AçıldıOkulumuz Futbol Turnuvası Tamamlandı20.12.2017 Çarşamba günü yapılması planlanan mühendislik yeterlilik sınavları hakkında10 KASIM 2017 GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK SAYGIYLA ANILDI“Teknolojiyi Yönet, Hayatı Yönet” Proje ortaklığımız geçtiTezmaksan Semineri Yapıldı2017-2018 Yatay Geçiş İlan Listesiİnşaat Teknolojileri 2017 EtkinlikleriArasınav(Vize) Mazaret Sınavına Girecek Öğrenci ListesiPERSONEL İLANIOtomotiv Firmaları ile Uygulamalı Eğitim Protokol İmzalandıORDİF 52'ye KatıldıkMekatronikçinin SCADA GünlüğüAcı Kaybımız10 Kasım 2016 Atatürk'ü Anma TöreniBölümler Arası Futbol Turnuvası DüzenlendiMekatronikçinin Staj GünlüğüKısmi Zamanlı Öğrenci BaşvurularıYabancı Dil Muafiyet Sınavı DuyurusuAvrupa Birliği Destekli Logistik Eğitimi Yüksekokulumuzda TamamlandıTekstilde Gençlerin Usta Elleri Projesi Kapsamında Kuzey Kafkas Tekstili ZiyaretMerkezi Yatay Geçiş Duyurusuİnşaat Teknolojisi Programı Önemini Artırıyor
Anasayfa

Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü

 

Sevgili Gençler;


Bölümümüz ve bağlı programlarda, yeterli öğretim elemanı kadrosuyla, geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlere çağın gereğine uygun mesleki eğitimi vermekten son derece mutluyum.

Yeterli bilgi birikimi ve tecrübeyle mezun ettiğimiz gençlerin gerek yurt için de ve gerekse de yurt dışında çalıştıkları sektörlerde oldukça başarılı olmalarından ve aranan teknik elemanlar olarak anılmalarından dolayı öğrencilerimizle gurur duymaktayım.

Bölümümüzün ana amacı, çağdaş ilkeli, optimum çözümler üreterek çok yönlü düşünceye açık, iş organizasyonundan anlayan teknik elemanlar yetiştirmektir. Bu amaç doğrultusunda bölümümüzde eğitim almak isteyen gençleri yanımızda görmekten ayrıca mutluluk duyacağımı burada ifade etmek isterim.

Bölümümüzü bitirmiş olan tüm mezunlarımıza işlerinde başarılar diler, daha güzel günlerde beraber olmayı temenni ederim.

Saygılarımla...

Yrd. Doç. Dr. Mithat AKGÜN

Makine ve Metal Teknolojileri Bölüm Başkanı

 

Bölüm Hakkında

Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü'ne bağlı Makine (gündüz ve gece eğitimi) ile Makine Resim ve Konstrüksiyon (gündüz) programlarına öğrenci alımı yapılmaktadır.

 

Programlarımız

Makine

Makine İÖ

Makine Resim Konstrüksiyon

Makine Resim Konstrüksiyon İÖ


Bölümün Amaçları

Bu bölüm, tasarım, imalat, araştırma-geliştirme, kalite kontrolü v.b. alanlarda faaliyet gösteren, gerek kamu kurum ve kuruluşları gerekse özel sektörde çalışabilecek makine teknikerleri yetiştirmektedir.

Mezun olan bir teknikerin, her türlü makine veya sistemin tasarımı, imalatı ve kalite kontrolünü yapabilme, problemi tanımlayabilme, çözüm üretebilme, işi planlayabilme ve yönetebilme, takım halinde çalışabilme ve sorumluluk üstlenebilme becerisine sahip olmasını sağlamak ana amacımızdır.

Çalışma Alanları

Yetiştirilen teknikerler, çalışma alanındaki görevi itibariyle üst düzey yönetici veya mühendis ile usta/kalifiye işçi ve teknisyen arasında bulunan, teknisyenden daha fazla teorik bilgiye, mühendisten daha fazla uygulama becerisine sahip teknik eleman ihtiyacını karşılamayı yöneliktir. Ayrıca bazı küçük ve orta ölçekli işletmelerde liderlik ve yöneticilik rolünü üstlenebilmektedir

 

 

MAKİNE VE MAKİNE RESİM KONSTRÜKSİYON PROGRAMI

STAJ İŞLEMLERİ

STAJ İŞLEMLERİ TALİMATI
STAJ YÖNERGESİ

(Öğrenci öncelikle,  stajını yapmak istediği işyerinin uygunluğu ile ilgili konuları danışmanı ile görüşmelidir ve staj işlemlerini bu görüşmeden sonra başlatmalıdır.)

I.KISIM (Staj Öncesi Yapılacaklar) FORMLARI

İŞYERİ UYGUNLUK BELGESİ 
ZORUNLU STAJ FORMU 
STAJ BAŞVURU DİLEKÇESİ (SB1) 
ÖĞRENCİ ÖZGEÇMİŞ FORMU (SB2)
 

II.KISIM (Staj Esnasında Yapılacaklar) FORMLARI

YERLEŞTİRME KAYIT FORMU (SB5)
İŞYERİ ULAŞIM FORMU (SB6)
STAJ DOSYASI KAPAK (D0)
STAJ DOSYASI İÇ KAPAK (D1)
STAJ İŞ TAKİP ÇİZELGESİ (D2)
STAJ DEVAM KONTROL ÇİZELGESİ (D3)
STAJ DOSYASI SAYFASI (D4)

III.KISIM (Staj Bitiminde Yapılacaklar) FORMLARI

İŞYERİ STAJ DEĞERLENDİRME FORMU (SB7)
İŞYERİ ÖĞRENCİ DEĞERLENDİRME FORMU (SB8)

 

Öğretim Elemanları

Yrd.Doç.Dr.Mithat AKGÜN (Bölüm Başkanı)
Öğr.Gör.Mustafa Selim ÇAKIROĞLU
 

 

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Merkez / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

2015-2016 yılı güz dönemi itibari ile okulumuzda 3 yeni programda öğrenci alımı yapılacaktır.