Hızlı Erişim

TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulumuz 2018-2019 eğitim dönemi mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen törene Üniversitemiz  Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Tevfik Noyan ve Prof. Dr. Fikri Balta, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Abdullah Eren, Ulubey Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Serkan Güney, Mesudiye Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Haydar Asan, Ordu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Recep Aydın, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve davetliler katıldı.

Mezun olan öğrenciler adına konuşma yapan Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu birincisi Şaziye Altaylı, “Öncelikle bu gün bu kürsüde konuşuyor olmanın mutluluğu içerisindeyim. İki çocuk annesi ve ev hanımı olarak başladığım öğrenim hayatımı böylesi bir başarıyla tamamlamanın gururunu yaşıyorum. Yılların birikimini özveri ile bize aktaran alanında yetkin hocalarımıza, değerli arkadaşlarıma, eşime ve çocuklarıma çok teşekkür ederim.” dedi.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Üniversitemiz bünyesinde eğitimlerini tamamlayarak ilgili bölüm ve programlardan başarıyla mezun olan öğrencilerimiz; ülkemizin kalkınmasına, bilimin ilerlemesine, araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin aralıksız sürdürülmesine katkı sağlamaktadırlar. Yüzlerce öğrencisiyle bulundukları ilçelere hayat veren Meslek Yüksekokullarımız yürüttüğü ve yürüteceği her türlü çalışma ile ilçelerimizin, ilimizin ve bölgemizin kalkınmasında önemli paydaş olarak Üniversitemizi temsil etmekte, ayrıca sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılamaktadırlar. Ülkemizin aydınlık geleceğinde her dönemde söz sahibi olacak nesiller yetiştiren Meslek Yüksekokullarımız bünyesinde öğrenim gören gençlerimize kaliteli eğitim hizmetleri sunmaya devam ettiğimiz sürece büyüme ve gelişme hızımız katlanarak devam edecektir. Gençlerimiz bundan sonra iş hayatına atılacaklar; çeşitli kamu kuruluşlarında ya da özel kurumlarda istihdam edilecekler, eğitim hayatlarını lisans, lisansüstü ve doktora çalışmalarıyla ulusal ya uluslararası alanlarda devam ettirecekler. Sevgili Öğrencilerimiz; başarının anahtarının çalışmak olduğunu hiçbir zaman unutmayınız. Sizler ancak durmadan, yılmadan çalışarak her şeyin üstesinden gelebilir ve birçok şeyi başarabilirsiniz. Yaşamınızın geride kalan kısmında sizlere başarılar diliyor, sizleri mezuniyetinizden ötürü tebrik ediyorum. Yolunuz, bahtınız açık olsun.” diye konuştu.

Törende derece ile mezun olan öğrencilere plaketleri verildi. Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu birincisi Şaziye Altaylı’ya, TBMYO Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Ahmet Köse ve Öğr. Gör. Bülent Kandemir ikinci Zülal Bağrışen ile üçüncü Habibe Aktaş’a plaketlerini verdi.

Tören, program öğrencilerine başarı belgesinin verilmesi, mezuniyet kütüğüne plaket çakılması ve mezuniyet keplerinin atılmasının ardından sona erdi.

ODÜ Basın


Eklenme Tarihi : 28-06-2019 17:23:54