Hızlı Erişim

TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU

12 Mart Anma Programı, "On Kıta Bir Vatan, İlelebed İstiklal” temasıyla gerçekleştirildi

İstiklal Marşımızın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Programı “On Kıta Bir Vatan, İlelebed İstiklal” temasıyla gerçekleştirildi.

COVİD 19 salgınına karşı alınan tedbirler altında gerçekleşen “On Kıta Bir Vatan, İlelebed İstiklal” temalı anma programına akademik ve  idari personellerimiz katıldı. Program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Programda, İstiklal Marşı yazarımız Mehmet Akif ERSOY’un hayatı anlatıldı.

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulumuz Müdürü Prof. Dr. Kürşat KORKMAZ yaptığı konuşmasında, Merhum Akif’in Milli Mücadeleye kattığı ruh ve yazdığı İstiklal Marşımızı anlayabilmenin yolunun onun hayatını anlamaktan geçtiğine vurgu yaptı.

Mehmet Akif ERSOY’un hayatını ve İstiklal Marşının kaleme alınışı üzerine konuşma yapan Emekli Öğretim Elemanı Zafer GÜL: “İstiklal Marşı, 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilmiştir. Bu sene 100. Yılını idrak ediyoruz, İstiklal Marşımızın ifade ettiği derin anlamlar ilet ebet sürecektir.” diye konuştu.


Eklenme Tarihi : 12-03-2021 13:59:37