E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis
Anasayfa

Vizyon & Misyon

 

 BİLGİ ÇAĞINDA
MESLEK YÜKSEKOKULLARI ARASINDAKİ YERİMİZ

 

VİZYONUMUZ

Geleceği bu günden yaşayarak, ülkemizin ihtiyaç duyduğu ara elamanı yetiştiren Meslek Yüksekokulumuzdaki kaliteyi yükseltmek için yönetimde örnek ve önder olmaktır.

Dünyanın her yerinde başarılı olacak, öğrenmeyi ve öğretmeyi bilen ara elaman yetiştirmek, bilim ve teknolojinin toplumsal refaha dönüşmesine öncülük etmek.Kendini gerçekleştirme yolunda evrensel değerlere sahip, değişim ve iyileşmenin öncüsü olan bireyler yetiştirmektir.

 

MİSYONUMUZ

Yüksekokulumuz ,  Cumhuriyetin koruyucusu gençleri yetiştiren; araştırıcı, sorgulayıcı, çözümleyici düşünce yapısında, değişen dünya koşullarında topluma liderlik yapabilecek, insani değerlere saygılı bireyler yetiştirmeyi, bilgiye ulaşarak, bilgiyi üreterek, paylaşarak ve hayata dönüştürerek toplumun yaşam boyu eğitim ve gelişme sürecine katkıda bulunmayı görev edinmiştir.

Evrensel nitelikte bilgi ve teknoloji üreten, araştırmacı, katılımcı, paylaşımcı, özgün ve estetik değerlere sahip, çağdaş bir öğretim ve bilimsel kültürü oluşturmak ve meslekî açıdan yetkin, toplumsal değerlere saygılı bireyler yetiştirmektir.

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Merkez / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

2015-2016 yılı güz dönemi itibari ile okulumuzda 3 yeni programda öğrenci alımı yapılacaktır.